Kurzy bruslení a krasobruslení pro dospělé

Nikdy jste nestáli na bruslích a vlastně ani nevíte jak na to? Bruslaři na veřejném bruslení jsou na vás příliš rychlí a vy máte strach se mezi ně na led přidat? Láká vás vyzkoušet si na bruslích různé triky, ale mezi kroužícími lidmi není dostatek prostoru?

Tyto a další otázky si možná kladete i vy. Pro vás a pro všechny ostatní jsem připravila článek o kurzech bruslení a rekreačního krasobruslení.

Jestli hledáte krásný sport, který skloubí potřebu zpevnění těla a pěkného projevu, pak jste kápli na to pravé.

Krasobruslení není jenom každodenní dril. Ukážeme vám, že může být relaxující, povznášející, posilující a obohacující.

Je to sport jako každý jiný a pokud vás už nebaví chodit do fitka, z chlorované vody máte ekzém a kickbox je na vás moc drsný, zkuste krasobruslení.

Co vás (ne)čeká v našich kurzech

Do našich kurzů chodí děti i dospělí. Dříve to tak ovšem nebývalo. Původní koncept dětských kurzů jsme rozšířili na základě poptávky jejich rodičů. Ti měli také chuť se naučit bruslit. Ti nejodvážnější si obuli brusle a postupně se k nim přidali i bezdětní zájemci o tento sport z řad široké veřejnosti.

Na kurzu děti a dospělí jezdí odděleně. Tedy spolu se svými vrstevníky. Nemusíte mít tedy obavu, že věkově nezapadnete.

V kurzech jsou každoročně zastoupeny všechny úrovně bruslařů, od úplných začátečníků až po pokročilé, kteří skáčou a točí piruety.

Pro ty, co na bruslích nikdy nestáli, máme připraveného trenéra, který se vám věnuje v prvních hodinách individuálně. Poté co získáte jistotu, připojíte se do skupiny dospělých začátečníků, kde se piluje jízda vpřed, brzdění, vyhýbání a klasické začátečnické prvky.

Přihlásit se na kurz můžete

kdykoliv během roku.

Nemusíte se bát,

že nebudete stačit.

Zařadíme vás do skupiny

dle vaší úrovně a věku.

Ve většině kurzů je to tak, že se všichni hromadně učí to samé, zameškáte lekci a už se tu taneční kreaci z minula nemáte šanci doučit. U nás je to jiné! Výuka je dělaná na míru každému, staví se na vašich současných dovednostech, které se dále zdokonalují.

A pokud je třeba, lze se přesunout do jiné skupiny tak, aby co nejvíce vyhovovala vašim potřebám.

Někteří preferují pomalejší tempo, jiní zase hledají pravidelný dril.

Naši trenéři jsou tu od toho, aby vyslechli vaše požadavky a přizpůsobili tomu výuku. To vám zaručíme tím, že ve skupině vás nebude více než šest osob.

Každého klienta na kurzu se snažíme poznat osobně.

V našich kurzech klademe důraz na komunikaci. Můžete bez obav mluvit s vaším trenérem o tom, co vám vyhovuje, co si potřebujete vyzkoušet a na co se naopak necítíte. V menším počtu účastníků se snáze dohodnete na společném postupu a cílech kurzu.

Víme, že bruslení je těžký sport, sami jsme také kdysi začínali. V učení bruslení jsou různé přístupy a každému vyhovuje něco jiného, někdo se spíš více ptá, jiný zase potřebuje častý vizuální kontakt.

Ze začátku zjistíte, že musíte hlídat milion věcí, než cvik bude perfektní. Váš trenér vám pomůže se soustředit na ty důležité věci a postupně s vámi zbytek dopiluje.

U bruslení je také kladen důraz na koordinaci hlavy, těla, rukou a nohou. Je to jedna z nejtěžších věcí ve sportu vůbec a my jsme připraveni vám s ní krůček po krůčku pomoci.

Stále se pilují základní, jednodušší kroky a až jsou zvládnuty, lze točit piruetu, skákat, dělat složitější prvek. Pokrok nemusí být tak výrazný jako při jiných sportech, trvá déle, než je vidět výsledek.

Nenechte se odradit a promluvte si o čemkoliv s účastníky kurzu například při zavazování bruslí. Možná zjistíte, že stejné myšlenky se honí hlavou i ostatním.

Strach hodně brzdí, bez jeho překonání přichází jistota pomalu a obtížně. S jeho překonáním vám mohou pomoci kvalitní brusle, helma anebo chrániče na kolena.

Jakmile se strachu zbavíte, vystřelíte raketově nahoru. Přečtěte si reference od našich klientů, přijďte na zkušební lekci a sami uvidíte.

Ke zdárnému výsledku jsou nutné hodiny a hodiny ježdění, proto je třeba trpělivost a nevzdávat to, protože jen tak se strach či nejistota překoná a bruslení se stane radostí.

Kdo má chuť, může si nazkoušet malou sestavu na hudbu a zkusit si tak pobýt alespoň malou chviličku v kůži závodníka. Každoročně takto zakončujeme sezonu.

Komentáře
 1. Marian Koričanský napsal:

  Zdravim,

  znamy ma nahovorili na to zacat hrat hokej a doporucili mi najst si nejaky kurz na korculovanie. Zaklady mam z inline korculovania a uz mesiac tak 2-3 do tyzdna chodim bruslit. Potreboval by som sa naucit poriadne prekladat do zatacky, bruslit dozadu a pivotovat… cize v skratke a vo vseobecnosti proste bruslit :).
  Je tento kurz vhodny aj pre mna?

  Marian

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den i vám. Určitě se obracíte správně. Základy krasobruslení vám v hradní hokeje velmi pomohou. Jen vám nyní nemohu nabídnout volné místo. Semestr již začal a nyní je plně obsazeno.
   Děkuji vám za důvěru a přeji vám hodně štěstí. Františka

 2. David napsal:

  Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jestli lekce může absolvovat i člověk, který hovoří pouze anglicky. Máte zkušenost že by to fungovalo? Děkuji, David

 3. Lea napsal:

  Dobrý den, je mi 17 let a plánuji se zapsat na lekce v roce 2024 (od února), během průběhu lekcí mi bude 18, nevím zda se mohu zapsat mezi přihlášky pro dospělé, či spadám pod děti.

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, dospělá jste v okamžiku, kdy je vám 18 let. Pokud vám bude v době podávání přihlášky 17, tak prosím o vyplnění dětské přihlášky. Jedná se čistě o rozdíl cen dítě/dospělý. Na ledě budete samozřejmě zařazena dle věku a dovedností. Františka

 4. Evelin Eva Puchtová napsal:

  Dobrý den, je to ale troufalost aby se stará baba ve věku 60 let, hlásila na kuz krasobrusleni. Přesto bych měla o něj velký zájem. CHtěla bych se naučit bruslit jako 77 léta paní Jana Přibylová a reprezentovat Českou republiku za starší dámy. Bylo by možné se dostat na nějaký váš kurz ?

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, pokud se vy na tento sport cítíte a máte dobrou pohybovou průpravu, tedy jste zvyklá se pravidelně jakkoliv hýbat :-), tak bych se toho vůbec neobávala. Pokud byste s bruslením začínala, určitě bych z počátku doporučila helmu a doplňkové chrániče na lokty či kolena. Rozhodně nebudete první, kdo u nás v tomto věku bruslil. Mějte krásný den. Františka

 5. Yelyzaveta napsal:

  Dobrý den. Poradte, prosím, je stále aktuální informace? Je mi 20 let a ráda bych absolvovala váš kurz.

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, nyní je kurz obsazen. Další semestr bude začínat v únoru 2024. O volných místech a možnosti podat si přihlášku budeme informovat nejpozději koncem ledna na webových stránkách.

 6. Sarah Kuchynova napsal:

  Dobrý den,
  měla bych zájem začít s krasobruslením v 19. Na ledě se dokážu udržet a podle vašich úrovní jsem mezi začátečníkem a mírně pokročilým. Viděla jsem, že máte momentálně plno, ale kdyby se Vám uvolnilo místo mohla byste mi dát vědět?
  Děkuji,
  Sarah

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, Určitě vám dám moc ráda vědět, když by se uvolnilo místo, ale zatím to nepředpokládám. Nyní počítáme s tím, že od začátku února budeme otevírat kurzy pro pro vaší kategorii. Více bude k dohledání začátkem ledna na našem webu. Zdravím. Františka

 7. Helena napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli máte ještě volno v podzimních krasobruslařských kurzech pro dospělé, kdy a kde kurzy probíhají a jak je možné se přihlásit. (bruslila jsem asi 8 let – teď asi s roční pauzou).
  Děkuji a přeji pěkný den.

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, momentálně máme obsazeno. Nicméně v průběhu září až listopadu budou někteří klienti končit a tím se uvolní dodatečně jejich místa. Tato místa budeme pravidelně uveřejňovat na webu. Každopádně bych vám doporučila vyplnit přihlášku již nyní. Jakmile bych pro vás měla volné místo, mohla bych vás rovnou kontaktovat a pozvat na lekci. Zdraví Františka

 8. Jana Vladařová napsal:

  Dobrý den, dceři je 12 let a velmi ráda bruslí. Ráda bych se zeptala, zda je možné ji přihlásit k Vám do kurzu. Pokud ano, tak kdy kurzy probíhají. Děkuji

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, moc mě těší, že jste se obrátila právě na nás. V současnosti již ale nepřijímáme další bruslaře, protože kurzy jsou obsazeny. V červenci si bude možné podávat přihlášky na podzimní semestr, který bude probíhat od září do prosince 2022. Kurzy probíhají vždy v sobotu na stadionu Nikolajka v dopoledních hodinách a jsou vhodné i pro děti , kterým je 12 let. Zdraví Františka

 9. Denisa napsal:

  Dobrý den chťela bych se přihláset je mi 10 jsem holka děkuju

  • Františka Hozmanová napsal:

   Zdravím, ať mi rodiče napíší email nebo zavolají, určitě společně domluvíme. V kontaktech najdeš vše potřebné.

 10. Bohdana napsal:

  Dobrý den dceři je 16let a chtěla by zkusit krasobrusleni.Děláte kurzy i o víkend přes týden má školu dlouho.Díky za info Hofmanová

 11. Táňa Pokovba napsal:

  Dobrý den je mi 13 let a chtěla bych se přihlásit šlo by to nějak, protože v téhle covidové době nevím jestli to je povolené.

 12. Magdalena napsal:

  Dobrý den, je možno absolvovat individuální či skupinové lekce pro dospělé s trenérem? Díky za odpověď, Magdalena

 13. Martina napsal:

  Dobrý den, v květnu mi bylo 18 let a ráda bych se zapsala na Vaše kurzy krasobruslení. Chtěla bych se však zeptat, zda je u Vás možnost se poté „posunout“ dál a věnovat se krasobruslení závodně anebo je potřeba hledat nějaký jiný klub.

  Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, u nás se jistě naučíte spoustu věcí, věnujeme se i pokročilé výuce kradobruslení. Nicméně jsme spíše volnočasová aktivita, tzn. výuka 1x týdně není tak intenzivní a pokud byste se chtěla dělat pokroky rychleji a začít se věnovat krasobruslení závodně, je vhodné hledat hodiny i v týdnu v klubu a lekce u nás ponechat např. jako další trénink.

 14. Carolia napsal:

  Zdravím, chtěla jsem se optat na jaký kurz bych se měla přihlásit, když mi je 17 let.

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den, nabízíme kurzy pro dospělé a děti. U vás se to v podstatě láme. Takže ať byste zvolila jakýkoliv kurz, zařadím vás do skupiny, kde budou děvčata podobného věku nebo k dospělým. Dále rozhoduje vaše pokročilost. V současnosti máme přihlašování do kurzů pozastaveno, ale doufáme, že od září se situace změní a kurzy budu normálně fungovat. Pěkný den. Františka

   • Alžběta napsal:

    Dobrý den,
    Chtěla bych se přihlásit na Váš kurz, ale už mi bylo 18 a kurzy pro dospělé jsou již plně obsazené. Je nějaká šance se na kurz dostat a být zařazena do podobné věkové skupiny i když je kurz obsazen ??

    • Františka Hozmanová napsal:

     Dobrý den, děkuji vám za váš zájem a mrzí mě, že se na vás pro tuto chvíli již nezbylo místo. Prosím vyplňte si přihlášku, která je v současnosti dostupná na webu a v případě, že se nám uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Františka

 15. Oxana napsal:

  Dobry den,už mě bylo 50 🙂 ale bruslení mě hrozné láká a hlavnena těch ctrykoleckove,mužů doufat že mě naučíte a ze se mužů teda pak prihlasit(nebojím se tomu ze budu tam jediná “Babicka” =),sny se mají plnit),dekuji

  • Františka Hozmanová napsal:

   Dobrý den,
   věk není překážkou, určitě nebudete jediná „babička“. Jen v tuto chvíli zrovna nebruslíme, protože kvůli vládním nařízením nemůžeme. Uvidíme, jestli se něco změní do léta, v opačném případě se můžeme potkat v další sezóně, tedy od září 2021. Budu se těšit. Františka

 16. Františka Hozmanová napsal:

  Dobrý den, určitě může a dokonce nebudete zdaleka jediná. V září se to nejpozději, doufám, opět naplno rozjede. Budu se těšit.

 17. Romana ondruchova napsal:

  Chtěla jsem se zeptat jestli může absolvovat kurz 14 letá holka.dekuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.